My Cart

Your cart is empty.

Blog

Ngjyra Pantone 2020, si ta përdorim

Ngjyra Pantone 2020, si ta përdorim Thumbnail

Ngjyra Pantone 2020 është një përcaktuese e trendeve! Këtë vit, moda dhe dizajni i enterierit janë të ngarkuara me ngjyrën Classic Blue, ngjyra e zgjedhur për të krijuar tendencat e reja të dizajnit të vitit 2020.

Por nga vjen kjo ndjenjë?

Edhe pse identifikohet si ngjyrë e ftohtë, ngjyra e kaltërt ndihmon përqendrimin dhe sjell ekuilibrin e disponimit. Kjo është arsyeja pse është një ngjyrë që përshtatet në mënyrë të përkryer për dhomat e gjumit, dhomat e ndenjes dhe zyrat.

Koleksioni Crayons of Cerim nga Cerim

Shiko koleksionin

Koleksioni Araldica nga Cedit

Shiko koleksionin

Si mund të integrohet ngjyra Pantone Blue 2020 në dizajnin e enterierit?

 

Këtu janë propozimet tona për integrimin e ngjyrës së vitit në dizajnin e enterierit dhe krijimin e stileve të ndryshme. Pantone Blue 2020 është perfekte për dizajnimin e ambienteve të brendshme që të kujtojnë stilin neoklasik, por në të njëjtën kohë sigurojnë një këndvështrim luksoz modern dhe bashkëkohor.

 

Për ta bërë që ngjyra e kaltërt të dallohet në gjithë madhështinë e saj, është më mirë ta kombinoni atë me të bardhën dhe një gamë të ngjyrave neutrale: gri, bezhë, të bardhë… Si? Shtoni disa aluzione të ngjyrave pastel, bezhë ose kafe në pajisje dhe pëlhura. Ju do të merrni ekuilibrin perfekt.

 

Ky integrim i ngjyrës blu me elementë të ndryshëm më neutralë do t’ju ndihmojë të gjeni paqe dhe të qetësoni mendjen tuaj.

 

Nëse, përveç kësaj, dëshironi të arrini një atmosferë më të ngrohtë dhe më mikpritëse, gjëja më e mirë për të bërë është të shtoni elemente prej druri (në të gjitha hijet e tij, më të lehta ose të errëta). Ky kombinim është një zgjedhje e mençur për dhomat e gjumit.

Koleksioni Les Bijoux de Rex nga Rex

Shiko koleksionin

A jeni të apasionuar pas stilit retro? Një prekje e ngjyrës së kundërt me një të verdhë të ndritshme ose mustardë, ose disa aksesorë, do të arrijë këtë pamje retro. Një nga tendencat më të suksesshme këtë 2020.

 

Nëse, nga ana tjetër, nuk keni frikë nga ndryshimi, por jeni të guximshëm dhe është koha për një rinovim total të shtëpisë tuaj, mund të frymëzoheni nga Koleksioni Les Bijoux de Rex. Një gur origjinal i paraqitur në tetë ngjyra natyrale.

 

Koleksioni Les Bijoux de Rex vjen gjithashtu në tri përfundime (mat, shkëlqim dhe mat-shkëlqim) me një veçori të veçantë. Të tri përfundimet kanë një efekt delikat me shkëlqim.

 

Nga Kreativ Qeramika ne shpresojmë t’ju kemi frymëzuar dhe t’ju kemi ndihmuar të dini se si ta integroni këtë hije në shtëpinë tuaj. Ne jemi të sigurt se do të duket shumë mirë dhe shumë elegant!

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping